Co powinnam zrobić, żeby poradzić sobie z wagą?

Witam jestem po usunięciu tarczycy biorę letrox 100 jestem cały czas zmęczona i śpiąca robiłam ostatnio wyniki.glukoza 104 norma to 77-99. TSH 5.04 norma 0.27 do 4.20. Ft3 3.66 norma 3.1 do 6.80 tf4 16.10 norma 12 do 22. Co ja mam robic bo nie mogę sobie poradzić z wagą.

TSH wskazuje na zbyt małą dawkę tyroksyny. Niestety utrata masy ciała zależy od bilansu kalorycznego - jeżeli podaż kalorii będzie większa, niż zapotrzebowanie organizmu, dojdzie do odkładania tkanki tłuszczowej. Na początku proszę jednak uregulować pracę tarczycy.