Dlaczego moja waga sporo spadła?

Dzień dobry zauważyłem u siebie spadek masy ciała z 67,68 na 62 kg dodam że mam dużo stresu nerwowych sytuacji. Badania podstawowe oraz badania kału są prawidłowe, moje żywienie jest nieregularne a mianowicie są to przeważnie dwa posiłki dziennie. Czy taka utrata wagi jest prawidłowa? Apetyt Mam. Utrata wagi nastąpiła w około rok.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

utrata masy ciała może być związana z mniejszą ilości przyswajanych kalorii. Dwa posiłki dziennie nie są zdrowe dla naszego organizmu, a w połączeniu ze stresowym trybem życia mogą doprowadzić do występowania różnych schorzeń.

W takich sytuacjach warto sprawdzić również morfologię krwi i analizę moczu. Jeśli badania wyjdą w normie, to najprawdopodobniej utrata wagi jest spowodowana małą kalorycznością posiłków i stresem.

Powinien się Pan zapoznać z materiałami dotyczącymi zapotrzebowania kalorycznego:

https://portal.abczdrowie.pl/zapotrzebowanie-kaloryczne

https://zywienie.abczdrowie.pl/dzienne-zapotrzebowanie-kaloryczne

W razie problemów z masą ciała, warto także umówić się na konsultację do dietetyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.