Co powodowało silną reakcję zęba na zimno?

Kilka dni temu moj zab zaczal reagowac na zimnne i cieple plyny albo slodkie pokarmy. 3 dni temu bol ten stal sie bardzo intensywny, az 2 dni temu zab przestal reagowac na zimne/cieple a zaczal bolec juz stale (glownie w nocy). Przy ucisku bol sie nasila. Bylem dzis u dentysty (mieszkam w UK). Ktory na podstawie RTG stwierdzil ze nie ma zadnych zmian przy korzeniu, oprocz tego przylozyl mi cos bardzo zimnego do kilku zebow i w tym bolacym nic nie czulem. Poradzil tyko poczekac (?!) . Dziekuje

Witam

Z opisu jaki Pan przedstawił , wynika , ze w zębie doszło do nieodwracalnego zapalenia miazgi z ogniskami martwicy miazgi. Przy zębach w takim stanie czesto brak jest widocznych zmian w kości przy wierzchołkach korzeni . W takiej sytuacji ząb przezmaczony jest do leczenia kanałowego

Pozdrawiam
Halina Gabara Bujok