Co powoduje ataki bólu w kolanie?

Mam 19 lat i co jakiś czas gdy jest zimno, jak wychłodze kolano to przez okres tygodnia/ dwóch mam kilka razy dziennie ataki bolu w kolanie. Wtedy mam dłuższą chwilę zgięte kolano i im bardziej prostuje tym ból większy i gdy już wyprostuje i z minute masuję kolano to ten bardzo silny ból przechodzi. Zazwyczaj wtedy jestem przeziębiona, ale również zdarza mi się to latem co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

a czy był jakiś uraz? wskazana konsultacja lekarza ortopedy i być może wykonanie usg stawu kolanowego.