Co powoduje ataki silnego bólu głowy?

Od przeszło 10 lat, mam bardzo silne bóle głowy, utrzymujące się 4 do 6 tygodni (w nocy nie) występujące nagle samoistnie kilka razy w roku. Ale też "prowokowane" są przez duży wysiłek fizyczny, jak dźwignięcie, pchanie ciężaru lub gwałtowne schylenie się (jak się zapomnę). Mam 60 lat M, dotychczasowe, trzykrotne badania CT i jedno RM nie wykazywały żadnych zmian. Opis ostatniego badania CT: Drobne zmiany poniedokrwienne obustronnie w torebkach zewnętrznych. Poszerzony lewy róg czołowy lewej komory bocznej.

60 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Pana opis tomografii komputerowej nie daje odpowiedzi co jest przyczyną Pana dolegliwości bólowych. Opisane zmiany wymagają weryfikacji z poprzednimi badaniami, co może uczynić Pana lekarz prowadzący. Niestety opis Pana objawów jest zbyt skąpy, by móc wysunąć jakiekolwiek podejrzenia. Sugerowałabym udać się na konsultację do neurologa, który uszczegółowi wywiad i ustali dalsze postępowanie.
Jeżeli objawy mają charakter nawrotowy, cykliczny oraz występują po zaistnieniu czynników prowokujących należy rozpatrzeć możliwość migreny. Migrenę diagnozuje się na podstawie wywiadu lekarskiego.

Pozdrawiam