Czym powodowany jest kłujący ból po lewej stronie brzucha?

Dzień dobry! Od czasu do czasu miewam dziwny kłująco-piekący ból umiejscowiony po mojej lewej stronie poniżej żeber na wysokości pępka i odległości od niego 3-4cm. Jest momentami nie do zniesienia. Często rękoma uciskam bolące miejsce lub przyciągam kolana do klatki piersiowej. Nie zażywam żadnych leków przeciwbólowych. Ból przechodzi po paru godzinach. Pojawia się zarówno, gdy jestem głodna jak i przejedzona. Po raz pierwszy dostałam taki ból ok. 8 lat temu po zapaleniu marihuany i zjedzeniu dużej ilości pożywienia. Obecnie nie palę i nie spożywam alkoholu (od 6 lat). Na co dzień mój brzuch po posiłku robi się jak "balon" mimo, że przed był idealnie płaski. Miewam gazy i zaparcia. Zdarzało mi się wymiotować po zbyt tłustym lub pikantnym jedzeniu. Moja dieta jest uboga w owoce i wodę (mniej niż 1.5l na dzień). Ograniczam słodycze, ale lubię tłuste i pikantne potrawy. Proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zespół jelita drażliwego lub też mogą być związane z opisanym trybem życia. Warto zadbać o zdrowe ożywianie, być może objawy ustąpią po poprawie stylu życia.

Jako, że rozpoznanie tego zespołu jest stawiane po wykluczeniu wszystkich innych przyczyn, należy skonsultować problem z lekarzem pierwszego kontaktu jeśli objawy nie ustąpią po zmianie trybu życia.

Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu, przeprowadzenie badania internistycznego oraz ewentualnie zlecenie podstawowych badań laboratoryjnych oraz badania USG jamy brzusznej.