Co powoduje ból obojczyka, zawroty głowy i wymioty?

Szanowni Państwo, Jestem tegorocznym maturzystą, mnóstwo czasu spędzam na nauce i teraz na tym się skupiam. 5 dni temu pojawiły się w moim organiźmie objawy pewnej infekcji. Zawroty głowy, nudności, ogólne osłabienie, potem wymioty i biegunka. Wszystko to stopniowo ustępywało, natomiast zeszłej nocy odczuwałem ból obojczyka, który złamałem w wieku 5 lat. Uznałem to za ból spowodowany zmianą pogody, jednak dzisiejszej nocy okropnie bolały mnie już całe oba barki. Ból nie ustaje.

Przyczyn może być wiele.
Lekarz rozpoznanie stawia na podstawie znajomości objawów występujących u pacjenta oraz wyniku badania pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.

Internet nie jest dobra drogą stawiania diagnozy i leczenia, na podstawie kilku ogólnych słów rozpoznanie postawić może jasnowidz albo wróżka.