Co powoduje bóle w klatce piersiowej w okolicy mostka?

Mój mąż (30lat) od kilku miesięcy odczuwa bóle w klatce piersiowej. Ból pojawia się w różnych momentach- po wysiłku, po posiłku, głównie wieczorami lub późnym popołudniem. Mąż ból opisuje jako ucisk w okolicy mostka. Nie jest to ból jednostajny i trwa dosyć długo, raz towarzyszyły temu wymioty. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno nalezy wykluczyć przyczyny sercowe a także wykonać diagnostyke np w kierunku refluksu zoladkowo przełykowego