Co powoduje ból w okolicy mostka?

Witam, odczuwam silny ból w okolicach mostka, coś w rodzaju skurczu, aktywności przepukliny w okolicach mostku. Proszę o informację czy jest się czego obawiać czy wykonać jakieś badania. Nie dzieje się to podczas i po wysiłku. Dość często to się zdarza, ale bez systematyczności.

Prawdopodobnie jest to podrażnienie nerwu międzyżebrowego lub stan zapalny stawu żebrowo-mostkowego. Pomóc mogą ćwiczenia oddechowe i mobilizacja stawu wykonana przez fizjoterapeutę. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki