Co oznacza taki ból w okolicy żeber?

Witam. Od 5 tygodni odczuwam ból przy dotknięciu w jednym punkcie na ostatnim żebru po lewej stronie jakieś 5 cm od mostka. Tak jakbym miał tam krostę czy coś takiego ale wizualnie nic nie widać. Czy to może być zapalenie chrząstki międzyżebrowej? Czytałem że to trwa parę tygodni.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zapalenie chrząstek międzyżebrowych objawia się silnym bólem w klatce piersiowej, opuchlizną oraz wrażliwością na dotyk. W większości przypadków choroba ta atakuje jeden staw, zazwyczaj jest to drugi bądź trzeci staw żebrowo-mostkowy.

Dolegliwości bólowe mogą nasilać się podczas oddychania, kaszlu lub kichania. Prawdą jest, że stan zapalny trwa kilka tygodni (do 12 tygodni), a następnie ustępuje w sposób samoistny. Czasem jednak to zaburzenie może mieć charakter przewlekły.

Więcej na ten temat przeczytać można w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-chrzastek-zebrowych.

Aby dowiedzieć się, czy opisane przez Pana dolegliwości wynikają z zapalenia chrząstki międzyżebrowej, proszę udać się do lekarza, który potwierdzi diagnozę i określi dalsze postępowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.