Co powoduje drętwienie rąk po usunięciu tarczycy?

Witam moj tata mial operacje 3 dni temu usuniecie calej tarczycy dzien po operacji zaczely dretwiec mu dlonie dostaje wapn w tabletkach i dozylnie 3 razy dziennie prawdopodobnie przytarczyce .Czy przytarczyce moga zaczac dzialac i po jakim czasie czy jesli objawy wystapily po dobie po operacji to czy zostaly usuniete przytarczyce .Prosze o informacje lekarza prowadzacego ciagle nie ma a dyzurny nic nie wie

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej zostały usunięte przytarczyce i wskazana jest suplementacja wapnia.
Pozdrawiam