Co powoduje gulę w gardle, suchość i wzdęcia?

Witam, od dwóch lat mam gulę w gardle, suchość, wzdęcia i mdłości. Lekarz rodzinny podejrzewa nerwicę, jednak laryngolog po opisanych objawach i stwierdzeniu suchości błon śluzowych i lekkiego zaczerwienienia przełyku przepisał mi IPP z podejrzeniem refluksu. Niestety problem nadal istnieje. Odczuwam spory lęk przed wychodzeniem z domu, a te objawy wtedy się pojawiają albo nasilają, bo boję się, że zwymiotuję. Nigdy to się jednak nie zdarzyło. Próbuję wykluczyć niektóre pokarmy, ale to nie pomaga

Witam,

lęk przed wychodzeniem z domu oraz lęk przed zwymiotowaniem nie wyglądają na przejawy refluksu. Natomiast lęk i niepokój jak najbardziej może dawać szereg objawów somatycznych- a suchość błon śluzowych jest jednym z najczęstszym z nich (podobnie uczucie "guli w gardle").
Wiele wskazuje więc na nerwicowe (lękowe) podłoże objawów- stąd zaleciłbym wizytę u lekarza psychiatry

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Lekarz rodzinny moim zdaniem ma dar w odróżnieniu od laryngologa! Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Porobią swoje testy, ustalą strategię leczenia, dostosują odpowiednią psychoterapię, wspierając ją w razie potrzeby lekami p/lękowymi i problem załatwią!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.