Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje gulę w gardle, suchość i wzdęcia?

Witam, od dwóch lat mam gulę w gardle, suchość, wzdęcia i mdłości. Lekarz rodzinny podejrzewa nerwicę, jednak laryngolog po opisanych objawach i stwierdzeniu suchości błon śluzowych i lekkiego zaczerwienienia przełyku przepisał mi IPP z podejrzeniem refluksu. Niestety problem nadal istnieje. Odczuwam spory lęk przed wychodzeniem z domu, a te objawy wtedy się pojawiają albo nasilają, bo boję się, że zwymiotuję. Nigdy to się jednak nie zdarzyło. Próbuję wykluczyć niektóre pokarmy, ale to nie pomaga
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Przyczyny chrapania

Chrapanie to bardzo uciążliwy problem - szczególnie dla osoby, która nie może przez to spać. Jakie są przyczyny chrapania? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik.

Witam,

lęk przed wychodzeniem z domu oraz lęk przed zwymiotowaniem nie wyglądają na przejawy refluksu. Natomiast lęk i niepokój jak najbardziej może dawać szereg objawów somatycznych- a suchość błon śluzowych jest jednym z najczęstszym z nich (podobnie uczucie "guli w gardle").
Wiele wskazuje więc na nerwicowe (lękowe) podłoże objawów- stąd zaleciłbym wizytę u lekarza psychiatry

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

0

Witam!
Lekarz rodzinny moim zdaniem ma dar w odróżnieniu od laryngologa! Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego. Porobią swoje testy, ustalą strategię leczenia, dostosują odpowiednią psychoterapię, wspierając ją w razie potrzeby lekami p/lękowymi i problem załatwią!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy