Co powoduje nawracającą ranę na stopie?

Witam. Mam 26lat. Od dwóch-trzech lat na stopie (srodstopie) robi mi się rana. Otwiera się zawsze zima, a latem mija i pozostaje biała blizna. Strasznie to swędzi szczególnie po kontakcie z wodą. Z wymazu wyszedł gronkowiec złocisty ale żaden antybiotyk nie pomaga. Co to może być. Dodam że nie leje się z tego ropa tylko osocze ( przezroczysty plyn)

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Jeżeli lekarz chirurg nie stwierdzi przyczyny Z jego Działki to proponuję raczej diagnostykę wy kierunku chorób reumatologicznych w tym zapalenia naczyń