Czy gronkowiec złocisty w kale u dziecka powoduje takie objawy?

Witam. Od roku czasu mam problem z dzieckiem pojawia się krew na kale ze śluzem. Miał robioną kolonoskopię, gastroskopie, rektoskopie bardzo dużo wymazów, badań krwi i nic nie wychodzi. Podejrzewano alergię ale czy to możliwe że do trzech lat nigdy nie miał takich objawów a teraz ma. Krew nie pojawia się za każdym razem czasem jest miesiąc przerwy a czasem jest co trzy dni. Ostatnio zrobiłam posiew kału w kierunku gronkowca, wyszedł gronkowiec złocisty, czy to możliwe żeby dawał takie objawy. Dodam ze stosowałam diety myśląc że to alergia ale to nic nie daje, zrobiłam tez testy, ma uczulenie na trzy produkty o mianie 2x2. nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc. Dziecko ma cztery lata.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przewlekłe objawy z przewodu pokarmowego nie są charakterystyczne dla gronkowca złocistego (częściej daje ostre biegunki), ale nie można tego wykluczyć - skoro wszystkie pozostałe badania są prawidłowe. Należy wynik skonsultować z lekarzem zlecającym posiew kału, który ma wgląd do historii choroby i najlepiej zna pacjenta. Po uzgodnieniu z Pani lekarzem, można przeleczyć dziecko Enterolem i Lacidofilem.

Ponadto należy wyeliminować z diety alergeny, na które zostało potwierdzone uczulenie. Czy były również wykonane badania na obecność pasożytów? Jeżeli nie, to warto takie badania wykonać.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!