Posiew kału i gronkowiec złocisty - do jakiego lekarza się udać?

Moja córka skończyła 18 miesięcy, zrobiłam jej posiew kału i w wyniku wyszło, że ma gronkowca złocistego MRSA i pojedyncze kolonie candidia glabrata. Lekarz pediatra powiedział, że nie powinnam wpadać w panikę i po prostu podnosić jej odporność poprzez podawanie probiotyków. Niestety jej diagnoza wcale mnie nie uspokoiła. Czy powinnam udać się do jakiegoś innego lekarza specjalisty, ale jakiego? Proszę o pomoc, bo nie chcę aby coś jej się stało.

Redakcja abcZdrowie

Otrzymany wynik posiewu nie jest wskazaniem do jakiegokolwiek leczenia, gdyż jest on prawidłowy. Podawanie probiotyków przez długi czas jest korzystne, gdyż wpływa na rozwój prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach, utrudniając rozwój bakterii chorobotwórczych.

Jest to szczególnie ważne w profilaktyce biegunki po leczeniu antybiotykami.