Co powoduje silny ból piersi?

Witam. Mam 21 lat. Od ponad tygodnia odczuwam silny ból piersi. Nawet najlżejszy dotyk powoduje duży ból. Bez dotyku odczuwam piekący ból piersi w górnych ich częściach. Są nabrzmiałe i u góry twarde. Okres powinien rozpocząć się wczoraj, ale spóźnia się. Nigdy ani się nie spóźniał ani nie miałam przed nim żadnych objawów. Powinnam zrobić jakieś badania?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa lub rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.