Co powoduje stosowanie sztucznych łez?

Witam! Czy stosowanie tzw sztucznych łez przez jakiś czas spowoduje, że moje oczy po określonym czasie same będą wydzielać potrzebną ilość łez, czy też będę je musiał stosować do końca życia ?Noszę soczewki kontaktowe i borykam się z ciągłym przemęczeniem oczu i czerwonymi żyłkami. Czy operacja laserowa oczu oprócz poprawy wzroku sprawiła by, że i oczy by się tak szybko nie męczyły? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego z jakiego powód u występuje konieczność stosowania sztucznych łez. Co do szybkiego męczenia się oczu, to też zależy jaką pracę Pan wykonuję. W pewnym stopniu na pewno poprawa wzroku będzie skutkować wolniejszym męczeniem się wzroku.