Co powoduje ucisk w kroczu?

Mam różne dolegliwości (ucisk) w kroczu. Brak chorób wenerycznych, posiewy z cewki ok. Przed wystąpieniem dolegliwości miałem objawy grzybicy prącia (swędzenie), ustąpiło po Clotrimazolum. Urolog po badaniu stwierdził per rectum zapalenie i przepisał leki (azytromycyna, cyprofloksacyna, omsal, prostimen), przyczyna: przeziębienie gruczołu. Czy można powiązać objawy grzybicy z zapaleniem? Czy warto wykonać posiew nasienia, wydzieliny z gruczołu w celu wykrycia ewentualnych bakterii przed kuracją?

Jeżeli są dolegliwości to oczywiście warto zrobić najpierw diagnostykę a później leczenia. Dobry materiał do badań zależy od objawów. Proponują wpierw zrobić badanie ogólne moczu i morfologię CRP. Jeżeli bierze Pan antybiotyki to proszę po zakończonym leczeniu odczekać około tydzień dwa i dopiero wówczas zrobić badania. W trakcie leczenia antybiotykami wyniki mogą być ujemne, fałszywie ujemne