Białawy śluz wydobywający się z odbytu podczas wydalania stolca lub gazów

Około pół roku temu zauważyłem, że z odbytu podczas wydalania stolca lub gazów wydobywa się bezbarwno-białawy śluz. Śluz nie zawsze jest obecny, brak krwi w kale, brak dolegliwości bólowych brzucha, regularne wypróżnianie, brak uczucia niecałkowitego wypróżnienia, zdarza się pieczenie odbytu po defekacji, aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie, około dwóch lat temu przebyta grzybica skóry okolicy łonowej, leczenie - clotrimazolum. Proszę o poradę i dziękuje za poświęcony czas.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, objawy są nieswoiste, konieczne jest badanie per rectum przez proktologia, który oceni wskazania do dalszych badań, w tym posiewu kału, badania na krew utajoną. Pozdrawiam