Krew podczas podcierania odbytu. Czy to coś groźnego?

Witam, podczas podcierania odbytu na papierze pojawia się krew. Mam już tak od dobrego roku, w kale nie ma krwi, nie miewam też żadnych bólów brzucha. Nie wiem, czy ma to coś do rzeczy, ale 90% tego co piję od zawsze to coca-cola.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego. Diagnostykę zacząć należy od zebrania szczegółowego wywiadu oraz badania lekarskiego, którego częścią musi być badanie per rectum tzn. przez odbyt - m.in. by sprawdzić, czy nie występują żylaki odbytu, tzw. hemoroidy. Jeśli okaże się, że to nie one są przyczyną krwawienia konieczna będzie diagnostyka endoskopowa - kolonoskopia.

Pozdrawiam