Co powoduje uczucie ucisku w żołądku?

Witam, Od około 2 tygodni mam uczucie uciscku i jakby coś mi sie raz na jakiś czas ruszało w żołądku... Dodatkowo pojawiają sie zawroty głowy. co to może oznaczać? czy jedynym trafionym badaniem będzie gastroskopia ?

Lek. Wojciech Zygmunt

Jeżeli objawy będą się utrzymywać to na pewno będzie trzeba wykonać gastroskopię. Dodatkowo można wykonać USG jamy brzusznej i podstawowe badania laboratoryjne. Zawroty głowy mogą nie być związane z problemem żołądkowym i mogą wymagać dodatkowej diagnostyki (neurolog/laryngolog). Pozdrawiam i życzę zdrowia.