Co powoduje zmiany skórne na dłoniach?

Od kilku lat mam zmiany skórne na dloniach. Skóra jest stwardniala (wykonuje pracę fizyczną) i pęka. Zmiany te bardzo trudno się goją. Tworzą się nawet kilku centymetrowe miejsca popękanej,zmacerowanej skóry. Kilkakrotnie byłem u dermatologów,którzy zalecali maści natluszczajace typu Elobaza i maści sterydowe. Sterydy leczyły na krótko a mimo regularnego natluszcanie objawy powracają. Dermatolog rozkłada ręce i mówi że tak po prostu mam...odczuwam dyskomfort i ból tam gdzie skóra jest popękana

Lek. Tomasz Budlewski

a jaka to jest dokładnie praca? sadzę że wskazana konsultacja lekarza reumatologa.