Co robić gdy dziecko polizało baterię?

Witam. Moje 3-letnie dziecko polizało rozlaną baterię. Czy jest to niebezpieczne, czym grozi ? Czy jest to powód do niepokoju?

Polizanie rozlanej baterii może skutkować poparzeniem chemicznym jamy ustnej. Należy obserwować czy nie ma zmian na błonie śluzowej jamy ustnej. W razie wątpliwości skonsultować się z periodontologiem. Jeśli dziecko nie zgłasza dolegliwości przecierać język parę dni oliwą z oliwek.