Co robić, jak zacząłem odczuwać ból w lędźwiowym odcinku kręgosłupa?

Mam 22 lata uprawiam regularnie koszykówkę od 2 lat wcześnie nie miałem problemów lecz ostatnio zacząłem odczuwać ból w lędźwiowym odcinku kręgosłupa szczególnie nasilony przy siadaniu, wstawaniu, podnoszeniu który nasila się po treningach. Co robić ?

Lek. Michał Lenard

Koszykówka jest sportem, który obciąża kręgosłup. Sugeruję wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie kręgosłupa oraz pływanie na basenie, które rozluźnia mięśnie i również je wzmacnia. Jeżeli ból nie będzie ustępował, można skierować się do lekarza rodzinnego i wykonać zdjęcie RTG w celu diagnostyki ewentualnych nieprawidłowości. Pozdrawiam!