Co robić przy długotrwałej grzybicy pochwy?

Od miesiaca lecze sie na grzybice pochwy. Po pierwszej wizycie dostalam kapsulki dopochwowe Mikonazol 400mg i antybiotyk do stosowania przez 3tyg. Tuz pod koniec trzeciego tygodnia grzybica powrocila. Ponownie pojawilo sie pieczenie i test wykryl grzybice. Zastosowalam 3 kapsulki dopochwowo i dostalam probiotyk. Objawy ustapily, ale tydzien pozniej zaobserwowalam ponownie serowata wydzieline (tym razem bez swedzenia) wiec zaaplikowalam 3 kapsulki raz jeszcze. Czy oznacza to ze grzybica jest niedoleczona czy ze zarazam sie nieswiadomie ponownie za kazdym razem? Jak pozbyc sie problemu? Czy powinnam zastosowac dluzsza kuracje? Dodam, ze pracuje jako stweardessa, nie jestem aktywna seksualnie ale uprawiam duzo sportu.
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Może warto wykonać posiew z pochwy w celu sprawdzenia czy rzeczywiście jest to grzybica czy coś innego,lub grzybica i jeszcze coś innego.

Proszę wybrać się ponownie na wizytę do lekarza ginekologa w celu wykonania badań.

Warto pomyśleć również o wymianie bielizny na taką,która jest wykonana z dobrego materiału.

W domu warto chodzić bez bielizny,podobnie w trakcie snu. Proszę również prasować spodnie wzdłuż szwów.

Warto również pomyśleć o wymianie płynu do higieny intymnej.

W trakcie korzystania z toalety w miejscu publicznym (w pani przypadku pewnie najczęściej samolot) proszę nie siadać na desce sedesowej oraz warto posiadać własne chusteczki/papier.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska