Nawracające grzybice pochwy

witam,mam bardzo dokuczliwy problem,mianowicie mam powracjące grzybice pochwy,obiajawiają się:pieczniem,swędzeniem we wnątrz i na zewnątrz,nieprzyjemnie pachnącą i gestą wydzieliną,używam tabletek dopochwowych lecz one już nie pomagają.Obecnie znajduję się w Holandii i lekarz pierwszego kontaktu,rózwnież przepisał mi tabletki dopochwowe,lecz dla partnera nie przepisał nic....prosze powiedzieć czy jest jakiś antybiotyk,który mnie z tego wkońcu wyleczy,bo te stany zapale wraca już śednio co 2 tyg.

Witam! W przypadku nawracającej grzybicy pochwy należy zastanowić się, czy istnieją czynniki, które zwiększają ryzyko takiego zapalenia pochwy. Czynnikami predysponującymi do wystąpienia grzybicy pochwy są: antybiotykoterapia, sterydoterapia. ciąża, otyłość, immunosupresja. Nawracająca grzybica może być pierwszym objawem cukrzycy, dlatego warto oznaczyć poziom glukozy we krwi. Podstawowym leczeniem jest stosowana miejscowo w tabletkach dopochwowych nystatyna i klotrimazol. Niepowodzenie leczenia może wynikać ze zbyt krótkiego czasu stosowania leku. Długość terapii jest uzależniona od rodzaju preparatu.W przypadku niepowodzeń leczenia można zastosować leczenie doustne preparatami przeciwgrzybiczymi. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego celem wykluczenia cukrzycy i innych stanów usposabiających do nawracających grzybic oraz u ginekologa. Istnieje wysokie ryzyko, że Pani partner również cierpi na grzybicę (może ją przechodzić bezobjawowo) i za każdym razem po wyleczeniu, zaraża Panią ponownie. Partner powinien udać się do lekarza celem leczenia.