Nawracająca grzybica pochwy i zabieg wymrażania nadżerki

Witam.Mies.temu miałam wymraż.nadżerkę.Przed zabiegiem męczyła mnie nawracająca grzybica pochwy.Byłam na kontroli i okazało się,że grzybica znów jest:/Partner był u urologa i niby ok,ale widać co jakiś czas zmiany na penisie.czerwone-przesuszone i krostki pod żołędziem(stosuje wtedy clotrimazol)nie wiem co robić i jak się tego pozbyć:(proszę o radę.od kilku miesięcy nie współżyliśmy.chodzę co chwila do innego gin. i czy po usunęciu nadż.są problemy z ciążą?mam paciorkowcaB może ma to znaczenie?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Nawracające infekcje mogą wymagać ustalenia rodzaju patogenu (czyli wykonania posiewu) i zastosowania leczenia celowanego przeciwgrzybiczego. Reakcja partnera może wynikać również z reakcji na grzybicę pochwy, partner nie musi być chory na grzybicę.
Stan po usunięciu nadżerki nie jest zagrożeniem dla ciąży.
Nosicielstwo paciorkowca B jest przeważnie bezobjawowe, może jednak nasilać objawy grzybicy, stąd zalecane jest leczenie antybiotykami.