Co robić przy powikłaniach po operacji żylaków?

Witam serdecznie. Mam pytanie jestem 1,5 miesiąca po operacji usunięcia żylaków chirurgicznie, zauważyłem że pojawiły mi się na nodze siniaki a pod nimi wypustki grudki są bolesne a od kostki straciłem czucie do połowy stopy. Czy jest to normalne i ewentualnie co mogę zrobić?Wszystkie zalecenia wykonuję systematycznie czyli noszę pończochę uciskową oraz układam nogę powyżej by odpoczywała.

Proszę uzbroić się w cierpliwość. Po usunięciu żyły odpiszczelowej zaburzenia czucia i parestezje o charakterze mrowienia, drętwienia itp. występujące w różnych konfiguracjach i nasileniu występują nawet u 30%chorych. Po usunięciu żyły odstrzałkowej powikłania neurologiczne mogą być dotkliwsze. Czasami występuje trwała niedoczulica. W większości jednak przypadków sytuacja znacznie poprawia się po 2-4 miesiącach. Warto poczekać. Czas tu ma znaczenie.