Co robić z bólem i kwaśnym posmakiem w ustach po ekstrakcji?

4 dni temu miałam chirurgicznie usuwaną ósemkę zatrzymaną. Wczoraj zaczęłam odczuwać zmieniony, jakby kwaśny posmak w ustach i dolegliwości bólowe nasiliły się. Czy to normalne objawy?
KOBIETA, 27 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po chirurgicznym usunięciu ósemki może wystąpić kilka normalnych objawów, takich jak obrzęk, zaczerwienienie, czy ból. Natomiast odczuwanie zmienionego, jakby kwaśnego posmaku w ustach może być spowodowane np. zastosowanym znieczuleniem, albo infekcją.

Jeżeli problem będzie się utrzymywał przez dłuższy czas bądź też się nasila, zalecamy wizytę kontrolną u stomatologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ekstrakcja-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Po chirurgicznym usunięciu ósemki zatrzymanej mogą wystąpić pewne objawy, które są częstością normalną w procesie gojenia. Odczuwanie zmienionego posmaku w ustach może być spowodowane zmianami w tkankach i ślinie po zabiegu. Dolegliwości bólowe również są częstym objawem w okresie rekonwalescencji.

Ważne jest, aby monitorować te objawy i skonsultować się z lekarzem, który przeprowadził zabieg, jeśli stają się one niezwykle nasilone, nieustępujące lub jeśli towarzyszą im inne niepokojące objawy, takie jak wzrost temperatury ciała, trudności w otwieraniu ust, opuchlizna rozprzestrzeniająca się na inne obszary twarzy lub trudności w połykaniu.

Lekarz będzie w stanie ocenić Twoją sytuację i udzielić Ci dokładniejszych informacji oraz zaleceń dotyczących dalszej opieki. Pamiętaj, że każdy przypadek może się różnić, więc zawsze warto konsultować się z profesjonalistą, który ma pełną wiedzę o Twoim przypadku i może dostosować opiekę do Twoich indywidualnych potrzeb.

Poradnia stomatologiczna Białystok