Co robić z odparzeniami w miejscach intymnych?

Od pewnego czasu mam problem z odparzeniami w miejscu intymnym podczas miesiączki, jak mogę to zniwelować aby nie działo mi się takie coś ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w trakcie miesiączki tak, jak u Pani, mogą pojawić się odparzenia w okolicach miejsc intymnych. Najczęściej jest to spowodowany stosowaniem produktów higienicznych narażających na podrażnienie, np. podpasek z siateczkową powłoką zamiast tych bawełnianych, z delikatną, gładką powierzchnią. Jeśli odparzenia występują tak często, proszę rozważyć zakup środków higienicznych wykonanych z naturalnych materiałów (organicznej bawełny), niezawierających chloru. Proszę również pamiętać, by często zmieniać podpaski czy tampony, nie rzadziej niż co 3-4 godziny, a w razie potrzeby częściej (obfite krwawienie). Przy każdej zmianie, jeśli jest taka możliwość, wskazane jest podmycie się, a jeśli jesteśmy w pracy czy w podróży, można skorzystać z nawilżanych, łagodnych chusteczek do higieny intymnej. Dobrze jest również nosić bawełnianą, przewiewną bieliznę.

Ponadto zachęcamy do wizyty u ginekologa. Często występujące odparzenia mogą stanowić źródło infekcji intymnych.

Więcej informacji o dolegliwościach miejsc intymnych może Pani znaleźć w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-infekcje-intymne-objawy-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/jak-uniknac-infekcji-intymnej-latem-7-sprawdzonych-sposobow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.