Świąd okolic intymnych. Jak go wyleczyć?

Witam! Od wakacji, a dokładniej od kąpieli w jeziorze, mam czasem nasilające się, a czasem ustępujące uczucie świądu okolic intymnych i odbytu. Podczas kąpieli miałam odparzoną skórę - były okropne upały a ja miałam okres. Byłam u ginekologa - ten nie stwierdził niczego niepokojącego, zapisał mi profilaktycznie globulki z jodyny. Fakt, po zastosowaniu na parę dni pomagało. Lekarz zasugerował, że mogę mieć słabą florę bakteryjną pochwy i dlatego łapię infekcje. Objawy nasilają się, gdy noszę wkładki higieniczne - masakra jest w trakcie okresu. Używam aktualnie zwykłych, bawełnianych podpasek - żeby nie prowokować podrażnień. Moje pytanie - co mogłabym ewentualnie zastosować, żeby powrócić do stanu zdrowia sprzed wakacji?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nie wspominasz, by w trakcie wizyty u ginekologa pobierany był posiew. Ze względu na przedłużający się świąd sugerowałabym wizytę kontrolną. Niezbędne wydaje się pobranie posiewu w celu wykluczenia ewentualnej infekcji.
Pozdrawiam