Co jest powodem pojawienia się świądu w okolicach intymnych?

Od 5 dni mam świąd i szczypanie okolic intymnych i odbytu. Na cytologii wyszła mi grzybica. We wtorek mam wizytę u ginekologa, mam już jednak globulki. Dziś dostałam plamienia brązowego (okres powinnam mieć dopiero za tydzień, jednak jestem na 1 opakowaniu nowych tabletek antykoncepcyjnych). Czy jest to plamienie spowodowane grzybicą czy nowymi tabletkami? Czy mogę stosować te globulki przy plamieniu? Chciałam zakończyć kurację do wizyty u lekarZa.

Przyczyną objawów jest infekcja grzybicza. Zwykle podczas miesiączki/krwawienia z odstawienia tabletek nie aplikuje się globulek. Zakażenie może wywołać krwawienie śrócykliczne