Opuchlizna i świąd okolic intymnych - co robić?

Nigdy wcześniej na nic nie chorowałam, choć od 2 miesięcy co jakiś czas czułam świąd w okolicach pochwy, ale to ustępowało. A teraz jest tragicznie. Od czterech dni mam obolałą pochwę, a ból jest tak silny, że prawie płacze przy zabiegach higienicznych. Również występuje świąd i opuchlizna do tej pory była niewielka, ale dziś aż się przestraszyłam. Dziś dzwoniłam, by umówić się do ginekologa na wizytę, ale nikt nie odbiera. Nie mogę iść osobiście do przychodni, bo nie ma mnie w domu i nie mam jak wrócić dziś. A najgorsze jest to, że rozmawiałam z przyjaciółką i powiedziała, że w tym roku już się nie dostane na badanie, bo są ogromne kolejki. Co ja mam robić w tak trudnej sytuacji? Proszę o jakąś rade.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować infekcję bakteryjną lub grzybiczą pochwy.
Aby stwierdzić konkretną przyczynę konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologiczne.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja ginekologiczna.
Jeśli jednak jest to niemożliwe z powodu braku miejsc w poradni publicznej lub niemożności skonsultowania problemu prywatnie, wówczas należy udać się do lekarza rodzinnego.
Być na podstawie badania ogólnego i wywiadu zostanie postawione rozpoznanie i wdrożone leczenie.

Redakcja abcZdrowie.pl