Co robić z przepukliną pachwinową?

Witam jestem mężczyzną lat 25. Sylwetka szczupła. Byłem na USG bo raz na jakiś ciągnie mnie coś w prawej pachwinie. Wykazało że mam przepuklinę pachwinowa prawostronna prosta wrota 7 mm odprowadzana. Jestem umówiony na 16 lutego do chirurga. Czy do tego czasu mogę chodzić w pasie czy poczekać ? Bo nie chce żeby się powiększyła. I jak będzie wyglądać operacja czy będą mnie intubowac ? Bo się bardzo boję.

Pas przepuklinowy jest bez sensu. Operacja jest postępowaniem z wybotu. Znieczulenie standardowe: podpajęczynówkowe /okolica kręgisłupa/. W niektórych sytuacjach, np. przy użyciu siatek samokotwiczących się - wystatcza znieczulenie miejscowe. Intubscja nie jest potrzebna. Nie bać się. Powodzenia.