Co robić z tą suchością skóry dłoni?
Witam, od ponad roku zmagam się z bardzo suchą skóra na dłoniach. Objawia się to popękanymi dłońmi (najczęściej na kostkach) do takiego stopnia że leci mi krew. Suchej skórze towarzyszy specyficzne uczucie ściągnięcia, a także świąd, podrażnienie, uczucie mrowienia i bolesność. Początkowo myślałam że przyczyną jest zimno (mróz, wiatr) niestety dłonie utrzymują się takie cały rok. Byłam u dermatologa, ale nic to nie dało. Smaruję ręce, ale nie daje to efektów. Za każdym razem nie ważne jakim kremem posmaruje, dłonie mnie pieką. Dodam jeszcze że do tego wszystkiego zmagam się z zaczerwienieniem i pieczeniem wokół ust. Już nie wiem co mam robić. Może to jakaś alergia ?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic
Katowice, ul. Zabrska 7/1
http://lenartowiczclinic.pl