Dlaczego skóra ma barwę fioletową?
Co może oznacza długo utrzymująca się bordowo- fioletowa twarz i uszy? Tata przez lata nadużywał alkoholu, obecnie nie pije od Ok 2 miesięcy, jest tez nałogowym palaczem. Dodatkowo na ciele pojawiają mu sie popękane naczynka ( pajączki). Próby wątrobowe są w normie, na RTG płuc tez nic nie wyszło. Dodatkowo ostatnio ma mniejszy apetyt i najadą sie niewielka ilością posiłków.

MĘŻCZYZNA, 63 LAT ponad rok temu
Chusta lekarska - opatrunek oka
Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć oko za pomocy trójkątnej chusty.
Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
Lenartowicz Clinic
Katowice, ul. Zabrska 7/1
http://lenartowiczclinic.pl