Co robić z tą sztywnością kolana?

2 dni temu miałem zastrzyk z kwasu hialuronowego w kolano. Kolano jest lekko obrzmiałem (nie bardzo), samo w sobie nie boli, chodzić też moge. Problem pojawia się przy zginaniu kolana. Nie jestem w stanie uklęknąć na tym kolanie - ból jest nie do zniesienia. Przy maksymalnym wyproście nogi też czuję lekki ból. Czy to jest normalnie po wiskosuplementacji, czy udać się do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w kolano stosuje się np. w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów. Jest to metoda dość powszechna i skuteczna.

Odnosząc się do Pana pytania, wszystko zależy od tego, jak długo będzie się utrzymywał ból. Zazwyczaj takie sytuacje bólowe są efektem ubocznym podania kwasu hialuronowego. Jeżeli ból nie zniknie w ciągu 7 dni, a może nawet będzie się nasilał lub pojawia się zaczerwienienie, powinien się Pan skonsultować z lekarzem, który fachowo oceni stan kolana i zaplanuje dalsze postępowanie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wstrzykiwanie-kwasu-hialuronowego-w-kolano

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-kolanem-a-zastrzyki-z-kwasem-hialuronowym

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.