Co robić z takimi krostami na twarzy?

Dzień dobry, mam problem z twarzą ponieważ dwa dni temu wyskoczyły mi takie pryszcze które zamieniają się w strupy i nie wiem co robić i czy to zniknie bo bardzo nie ładnie to wygląda
MĘŻCZYZNA, 21 LAT około miesiąca temu

Leczenie kurzajek

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które pojawiają się na skórze. W jaki sposób można je leczyć? Na ten temat wypowiada się Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę opisanych przez Pana zmian. Nie wiadomo, czy mają one charakter trądzikowy czy też są zwiastunem jakiejś jednostki chorobowej. Czasem są one związane ze zmianami hormonalnymi wynikającymi z procesu dojrzewania lub objawem alergii czy podrażnienia.

Zmiany pojawiły się niedawno, bo zaledwie dwa dni temu. Proszę odczekać kilka dni i jeśli nie znikną, można udać się do dermatologa, który po zobaczeniu ich będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Możliwe, że wystarczy odpowiednia pielęgnacja i zmiany same znikną. Czasem konieczne jest zastosowanie maści lub kremów, a w niektórych przypadkach dodatkowo preparatów doustnych.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podskorne-pryszcze-u-21-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolace-pryszcze-na-calej-twarzy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pryszcze-na-bokach-twarzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty