Co robić z tym bólem i opuchlizną stopy?

Miesiąc temu uderzyłam gołą stopą w drzewo. Ból, opuchnięcie... Myślałam, że stłuczenie. Po 11 dniach pojechałam na SOR bo ból się nasilił. Stwierdzono stluczenie na podstawie rtg. Niestety po kolejnych 10 dniach odebrałam opis radiologa który napisał "podejrzenie złamania paliczka dalszego palucha". W międzyczasie fizjoterapeuta go nastawił. Ale puchnie dalej, pojawił się ból pulsujący nawet w bezruchu. Ortopeda kazał go teraz owinac plastrem na 3 tygodnie. Nie mogę chodzić, boli mnie to. Może ktoś pomoże na podstawie załączonych zdjęć z Soru...

W każdym przypadku złamania palucha powinno się go unieruchomić i zapewnić ochronę przed uderzeniami. Polecam but ortopedyczny lub obuwie ze sztywnym i nieco za dużym noskiem oraz sztywną podeszwą. Miejscowo żel z diklofenakiem i druga z wyciągiem z kasztanowca. Podstawą jednak jest unieruchomienie 4-6 tygodni.