Czym może być spowodowany silny ból stopy?

Od dwóch dni mam problemy z prawą stopą, strona zewnętrzna, nie pod kostką, tylko tak centymetr do przodu. Jak nacisnę dłonią strasznie boli. Ból niesamowity przy chodzeniu, smaruję maściami przeciwbólowymi, nic nie pomaga. Najgorzej jest rano, chodzę bez zginania stopy, na sztywno zanim ją troszkę rozchodzę. Przy długotrwałym chodzeniu ból się nasila. Moja stopa nie funkcjonuje prawidłowo. Nie uderzyłam się, nic mi na nogę nie spadło, tylko w pracy dostaliśmy nowe obuwie robocze, podeszwa jest sztywna i twarda. Czy to możliwe, że to od tego obuwia? Co mam robić? Czy pójść jutro do lekarza, czy czekać, aż ból sam ustanie? Proszę o natychmiastową odpowiedź. Tatiana.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ból może być spowodowany noszeniem źle dobranego, niewygodnego obuwia. Wskazana pilna wizyta u lekarza.
Pozdrawiam