Co robić z tym guzkiem na szyi?

Witam mam pytanie i proszę k odpowiedź. Mam 19 lat i od jakiegoś czasu zauważyłem ruchomy niebolesny podskórny guzek na szyi a dokładnie z 2 cm nad jabłkiem Adama, nie mam żadnych innych dolegliwości bólowych oprócz tego guzka. Chciałbym się dowiedzieć co to może być dodam że badania z krwi wyszły idealnie. Proszę o szybką odpowiedź z góry dziekuje
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ruchomy, niebolesny guzek na szyi może mieć różne przyczyny. Może to być na przykład powiększony węzeł chłonny, co czasami się zdarza podczas stanów zapalnych i infekcji w organizmie. Inną możliwością może być cysta lub inne zmiany tkankowe. Niepokojące zmiany zawsze wymagają konsultacji z lekarzem, zwłaszcza gdy utrzymują się przez dłuższy czas.

Dobrze, że wykonał Pan badania krwi i wyniki są w normie. To ważny krok w ocenie ogólnego stanu zdrowia. Jednak w przypadku obecności guzka, zalecamy wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który może zdecydować o dalszych badaniach np. USG szyi, czy skierować do odpowiedniego specjalisty (np. laryngologa, chirurga).

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-zgrubienie-na-szyi-czy-to-cos-powaznego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.