Co robić z tym jądrem?

Proszę o radę, mam problem z jądrami. Od niedawna cofa mi się jądro nad moszne tak że nie ma go w mosznie po zsunięciu go palcem wraca do moszny czy to powód do niepokoju czy to normalne. Dodam jeszcze że dzieje się tak raz na jakiś czas.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

problem, który Pan opisuje określa się mianem wędrującego jądra. Choć zdarzenie to ma miejsce zwłaszcza w wieku dziecięcym, to istnieje również grupa dorosłych, u których jądro cofa się podczas określonych sytuacji, takich jak: stosunek lub pobudzenie seksualne, wysiłek fizyczny, sytuacja stresowa czy uprawianie sportu (np. pływanie). Znaczenie może mieć również temperatura, gdyż cofanie się jądra może następować, gdy jest zbyt zimno.

Nie zawsze musi oznaczać to jednostkę chorobową. W wielu przypadkach zjawisko to wywołane jest pracą mięśni dźwigacza jądra. Cofanie się jądra należy jednak skonsultować z urologiem, ponieważ przyczyną takiego stanu mogą być również wady anatomiczne.

Istotne jest, jak często dochodzi do cofania się jądra oraz fakt, czy towarzyszą temu jakiekolwiek dolegliwości bądź znaczny dyskomfort i o to prawdopodobnie zapyta lekarz.

Podobne pytania znajdzie Pan pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/cofanie-jader-podczas-masturbacji-i-stosunku-plciowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przesuwanie-sie-jader-czy-to-cos-szkodliwego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty