Co robić z tym pieprzykiem na głowie?

Witam Na głowie mam pieprzyka chyba pieprzyka w dzieciństwie był mniejszy teraz jest większy jest jasny z żółtymi plamami czasami swędzi Nie wiem czy to coś poważnego i czy powinnam iść do lekarza teraz ciężko się do niego dostać przez covid Wiec proszę o radę bo nie wiem co robić

Dzień dobry,

Każde niepokojące, powiększające się znamię powinno być obejrzane przez lekarza dermatologa urządzeniem zwanym dermatoskopem. Jest to metoda nieinwazyjna, więc nie trzeba się obawiać żadnego bólu. W zależności od charakteru zmiany lekarz zakwalifikuje zmianę jako łagodną do obserwacji (najczęściej co 12 miesięcy) albo podejrzaną (tutaj do wyboru może być usunięcie chirurgiczne zmiany celem weryfikacji histopatologicznej albo krótkoterminowa obserwacja w okresie 3-6 miesięcy).