Co robić z tym powiększeniem węzła chłonnego od roku?

Niedawno byłem u lekarza na kontroli ponieważ mam powiększony chłonny węzeł on roku (możliwe że dłużej bo rok temu go wykryłem) jest on mniej więcej wielkości 1.5 do 2 cm, jest bezbolesny i bardzo przesuwalny w każdą stronę względem skóry. Lekarz w badaniu dotykowym powiedział że jest zwloknialy i później zlecił mi badania krwi. Z badań ktoś wyszło że mam trochę powiększone ob bodajże ale z badania ogólnie wyszło że to przez chore zęby. I chciałbym zapytać czy jak jest badanie krwi z ob może wyjść więcej niż jedną nieprawidłowość w organizmie ? To znaczy że może wyjść i infekcja i może coś gorszego np. nowotwór , czy jeden problem może przysłaniać drugi w sensie. Niewiem czy nie udać się na dalsze badania diagnostyczne tego węzła czy jak lekarz stwierdził że to od zębów to nie zamartwiać się na zapas , w młodszych latach przechodziłem anginę

Proszę wykonać USG węzłów chłonnych oraz morfologię, która jest podstawą rozpoczęcie diagnostyki chorób onkologicznych i hematologicznych. OB jest wskaźnikiem mało swoistym (zbyt wiele czynników może wpływać na wynik odbiegający od normy) i jego wartość diagnostyczna jest obecnie znikoma.