Co robić z tym uciskiem w gardle podczas leczenia nerwicy?

Witam, przyjmuję wenlafaksynę na depresję lękową o przedłużonym uwalnianiu 75 mg rano. Odczuwam ścisk w gardle, okolicy krtani i na wysokości jabłka Adama. Wcześniej nie miałem takich objawów. Czy może to być objaw somatyczny prawidłowego leczenia lęków? Czy noradrenergiczny wpływ wenlafaksyny może powodować takie objawy? Może inne powody? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Szanowny Panie,

Jeżeli objawy, o których Pan pisze pojawiły się po wdrożeniu nowego schematu leczenia, warto skonsultować je z lekarzem prowadzącym. Nie pisze Pan czy te objawy mają charakter napadowy, sytuacyjny, czy i kiedy pojawiają się i ustępują, czy pojawiały się zanim rozpoczął Pan leczenie W.. Mogą one mieć charakter psychosomatyczny, ale najpierw wskazana konsultacja lekarska. Pozdrawiam