Co robić z tym uszkodzeniem dziąsła?

Kilka dni temu myjąc zęby szczoteczka mi zjechała w dół i uszkodziłam dziąsło przed dolną jedynką przy wędzidełku. Rana zrobiła się sino biała i boli. Dziś pojawiła się nadwrażliwość jedynki przed którą w dziąśle jest rana. Co to może oznaczać? Konieczna jest wizyta u dentysty? Czy mogę sama leczyć dziąsło płukankami np. Szałwia?

Szanowna Pani. Dziękuje za ciekawe pytanie.

Rana sama powinna się zagoić w ciągu 10-14 dni.

Może Pani na swój użytek codziennie fotografować telefonem tą zranioną okolicę i sprawdzać zdjęcia po kilku dniach z wcześniejszymi i zaobserwować poprawę stanu dziąsła

Do smarowania można kupić sobie Solcoseryl Dental Adhesive Paste 5 g ( trzymać w lodówce) i smarować dziąsło 3x dziennie -powinno pomóc

Pozdrawiam serdecznie:

https://implantis.com.pl/