Poparzenie języka i dolnych zębów wrzątkiem

Chciałabym o coś zapytać. Wczoraj poparzyłam sobie język i dolne zęby praktycznie wrzątkiem i chcę zapytać czy istnieje możliwość, że te zęby zaczną obumierać? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jest to bardzo mało prawdopodobne, zmianę na błonie śluzowej dla lepszego i szybszego gojenia proszę smarować maścią solcoseryl dental adhesive paste - do czasu wynabłonkowania nie wolno używać płukanek zwłaszcza na alkoholu ponieważ będą bardzo podrażniały błonę śluzową
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Z powodu poparzenia wrzątkiem zęby nie zaczną obumierać. Co do poparzenia błony śluzowej - w zależności od rozległości może Pani skontaktować się z Pani dentystą lub w domu smarować dziąsło pastą Solcoseryl ( ew Elugel ).