Czym smarować stan zapalny na dziąsłach?

Witam zaczął robić mi się stan zapalny dziąseł więc zaczęłam smarować dentosept a denstysta stwierdził że sie goi i nic więcej nie trzeba jednak gdy szczotkuje zęby to bolą i robią się mocno różowe a do tego pojawił się lekki ból węzłów chłonnych.Proszę o radę.

Witam, może szczotkowanie jest zbyt intensywne, silne? Czy używa Pani miękkiej szczotki? Ruchy wymiatające zamiast szorujących poziomych? Dentosept może wysuszać błonę śluzową i ją dodatkowo podrażniać. Przy stanie zapalnym dziąseł warto stosować płukankę naparem z rumianku, który działa przeciwzapalnie. Jeśli przez kilka dni mimo zmiany nawyków i stosowania płukanek nic się nie zmieni, konieczna będzie ponowna wizyta u stomatologa. Pozdrawiam