Zaczerwienienie wokół jedynek

Od jakiegoś czasu dziąsło wokół dolnych jedynek i dwójek jest lekko zaczerwienione. Po naciśnięciu w tym miejscu wydobywa się ropa. Dodatkowo to miejsce co jakiś czas swędzi. Zęby w tym miejscu jednak nie stały się wrażliwe, nie zauważyłam też krwawienia podczas szczotkowania. Co może być tego przyczyną i jakie działania należy podjąć? Bardzo proszę o odpowiedź.

Po pierwsze - zacząć szczotkować dziąsła miękką szczoteczką a dopiero potem zejść ze szczoteczką na zęby. Po drugie - radzę płukać usta ostudzonym naparem z rumianku i kurkumy. Przyczyną jest na ogół brak dobrej higieny i zaburzenie odporności organizmu .

Lek. dent. Marcin Dolecki

proszę udać się na konsultacje do periodontologa
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk