Co robić z tym wrażeniem zatkanego ucha?

Mam katar, jestem po delikatnym przeziębieniu. Wczoraj chcąc wydmuchać nos, zatkało mi się bardzo ucho i było wrażenie jakbym na moment omdlała. Ucho jest wciąż zatkane, nie boli lecz mam uczucie, że coś w tym uchu zalega. Towarzyszą mi mdłości przy tym i delikatne problemu z równowaga. Będąc na pogotowiu nie uzyskałam pomocy.. Jakiś sposób przed wizytą u laryngolog? Jestem umówiona za dwa dni, wcześniej nikt nie chce przyjąć, pomijając brak pomocy na oddziale ratunkowym.

Najprawdopodobniej jest to zapalenie i niedrożność trąbki Eustachiusza. Nie jest to bardzo groźne schorzenie. Przewlekające się może doprowadzić do zapalenia ucha środkowego. Można bez recepty zastosować Claritine Active 2 x 1 tabl i Nasomentin 1 x 1 dawka do każdego otworu nosowego. Po ok 2-3 dniach powinno ustąpić.